Уредник ФК Кул

09/23/2020

(Фотогалерија) А.Пандев-КУЛ генерација 2005

Викендов  во Струмица, ФК КУЛ генерација 2005 гостуваше кај  Академија Пандев и дојде триумф  на овој пријателски дуел. Момците на Божиноски Саше победија со минимални 1:2 […]
09/21/2020

(Фотогалерија) ФК КУЛ (2009) – ФК Куманово

Екипите на Кул и Куманово кај генерацијата 2009 одиграа со нерешен резултат 1:1 ( 0:0). Единствениот гол за нашиот тим го постигна Кирил Стојановски. Извештај од […]
09/21/2020

(Фотогалерија) Генерација 2008 на ФК КУЛ убедлива на натпреварот со Куманово

Нова победа на контролните натпревари за генерацијата 2008 на ФК Кул. Вчера на теренот „Цементарница“ за противник го имавме тимот на Куманово, кој го победивме убедливо […]
09/20/2020

ФК КУЛ генерација 2009 одигра без победник на дуелот со Куманово

Нов контролен натпревар попаднево одигра и генерацијата 2009 на Ѓорѓија Нешовски. Денес на теренот „Цементарница“ гостуваше екипата на Куманово, дуел кој заврши без победник 1:1 ( […]