Уредник ФК Кул

08/11/2020

Во друштво на Партизан, Ц.Ѕвезда, Војводина, генерацијата 2010 на ФК Кул минатата година беше дел од турнирот „Трофеј на Град Суботица“

Уште еден во низата квалитетни турнири на кој настапивме надвор од земјава, минатата година, беше третото издание на  „Трофеј на Градот Суботица“ кој се одржа кон […]
08/11/2020

Лео Мутовиќ: Самото име кажува за мојот клуб, во новата сезона сакам да бидеме Шампиони на Македонија и да го освоиме Купот

Лео Мутовиќ е дел од сребрената генерација 2007 на ФК Кул, екипа која успеа во натпреварувачката сезона 2018/19 да стане вицешампион на Македонија. Лео е важна […]
08/10/2020

УПИСИ!!! ФК Кул врши упис на нови членови, бидете дел од фудбалската школа со најбогата инфраструктура, три локации, екипиран стручен штаб и професионален начин на работа

 Фудбалската школа Кул започнува со упис на нови членови, ние постоиме веќе 13 години, нека вашето дете биде дел од нашата успешна приказна. Вршиме упис на […]
08/09/2020

(Фотогалерија) Генерација 2009 на ФК Кул напорно тренира и ја темпира формата

Генерацијата 2009 напорно тренира и ја темпира формата. Под водство на нивниот тренер, Ѓорѓија Нешовски, нашите млади надежи одработија уште еден квалитетен тренинг. Погледнете фотографии од […]