Уредник ФК Кул

08/25/2022

Четири генерации на ФК КУЛ ќе се натпреваруваат на меѓународниот младински турнир „Гази Баба Куп 2022“

Четири генерации нa ФК КУЛ ќе се натпреваруваат на 4.издание на меѓународниот младински турнир „Гази Баба Куп 2022“ кој во периодот од 26-28.08 ќе се одржи […]
08/25/2022

ЖФК Истатов Кул продолжува со подготовки во пресрет на новата натпреварувачка сезона

Женската сениорска екипа на Истатов Кул продолжува со подготовки за новата натпреварувачка сезона и настапот во најсилната македонска лига. Екипата предводена од Кирил Изов до овој […]
08/20/2022

Полуфинале за генерација 2009 на турнирот во Прилеп

Генерацијата 2009 на ФК Кул ќе игра во полуфиналето на турнирот „Прилеп Куп 2022“ откако денес го доби и вториот натпревар во својата група. После убедливата […]
08/20/2022

Победнички старт на турнирот „Прилеп КУП“ за генерацијата 2009, висок триумф против ФК Победа

Генерацијата 2009 со победа го започна турнирот „Прилеп Куп 2022“. Избраниците на Марко Арсовски во рамките на 1.коло беа подобри од екипата на ФК Победа од […]