Уредник ФК Кул

02/26/2021

„Богат“ викенд на натпревари за екипите на Кул

За претстојниов викенд не очекуваат голем број на контролни натпревари со нашите екипи. Ќе патуваме во Велес и Штип, но ќе имаме и натпревари на Цементарница, […]
02/21/2021

(Фотогалерија) Пионерите триумфално кај Борец

Вчера, пионерскиот состав на ФК КУЛ гостуваше во Велес кај тимот на ФК Борец на пријателски напревар. Избраниците на Нурединоски и Тодоровски, дојдоа до победа на […]
02/20/2021

Кадетите на КУЛ одиграа реми со ФК Борец во Велес

Денес, кадетскиот тим на ФК КУЛ  гостуваше во Велес кај тимот на ФК Борец на пријателски напревар. Двете екипи прикажаа борбена игра на мечот кој заврши […]
02/20/2021

Пионерите на КУЛ триумфално кај ФК Борец на тест-напревар

Пионерскиот состав на ФК КУЛ денес гостуваше во Велес кај тимот на ФК Борец на пријателски напревар. Нашите момци дојдоа до победа на оваа средба со […]