Уредник ФК Кул

08/18/2020

ФК Кул врши упис на девојки! Дами почуствувајте ја магијата на дружбата со „бубамарата“

Фудбалската школа Кул започнува со упис на нови членови во женската екипа, ги охрабруваме младите дами да ни се придружат. Вршиме упис на девојки од шест […]
08/18/2020

(ФОТО) Традиционален петочен фудбалски дуел и дружба, на поранешни и сегашни членови на „семејството“ Кул

Традицијата која ја практикуваме од основањето на фудбалската школа Кул,  на која сме посебно горди, продолжува и понатаму. Секој петок во вечерниот термин од 19:50 часот […]
08/17/2020

Нов контролен дуел за генерација 2010, против екипата на Биџо

Во текот на утрешниот ден не очекува нов контролен натпревар со генерацијата 2010. Повторно гостин ќе биде екипата на Биџо од Куманово, со која ќе одиграме […]
08/17/2020

(Фотогалерија) Генерациите 2003/04 физички се подготвуваа со кондициониот тренер

На теренот на Цементарница тренинг, на кој се работеше на физичката подготовка, одработи генерацијата 2003/04 на ФК Кул. Под водство на кондициониот тренер, Никола Родиќ, оваа […]