Уредник ФК Кул

08/16/2020

(Фотогалерија) Нурединоски на голмански тренинг со Ројчинов, Миленковиќ и Цветковски

На теренот на Цементарница, тренерот на генерациите 2003/04, Един Нурединоски, одработи и еден голмански тренинг. На истиот беа присутни, Андреј Ројчинов, Лука Миленковиќ и Мартин Цветковски, […]
08/15/2020

Генерациите 2005 и 2006 одработија напорен тренинг под водство на кондициониот тренер

Генерациите 2005 и 2006 на ФК Кул продолжуваат со напорни подготовки во пресрет на новата натпреварувачка сезона. Вчера на теренот на Цементарница, двете генерации под водство […]
08/15/2020

ФК Кул во иднина ќе има и кондиционен тренер, Никола Родиќ ќе работи на физичката подготовка со екипите во Кул

Задоволство е да ви претставиме новитет во нашиот фудбалски клуб. Во иднина, ФК Кул, ќе има и свој кондиционен тренер, кој ќе биде задолжен за физичката […]
08/14/2020

Генерација 2010 на ФК Кул славеше убедлива победа на пријателскиот дуел против Куманово ( Фотогалерија)

Во текот на вчерашниот ден, бевме гости на екипата на ФК Куманово, со која одигравме пријателски натпревари. Активна беше и генерацијата 2010 на Владимир Маџароски, која […]