Уредник ФК Кул

07/14/2020

Ретроспектива на сезоната 2019/20 за генерацијата 2011 која настапи на три турнири

Генерацијата 2011 ја играше својата втора сезона во рамките на детската лига, но истата не го дочека својот крај поради пандемијата со корона вирусот. Во продолжение […]
07/14/2020

(Фотогалерија) Повозрасните петлиња го одиграа првиот контролен натпревар

Изминатиов викенд, повозрасните петлиња на ФК Кул го одиграа првиот контролен натпревар. На теренот на Локомотива, за противник го имавме тимот на Скупи, кој славеше победа. […]
07/13/2020

(ВИДЕО) Церемонија на доделување награди на турнирот „Кул Куп-2019“

Минатата година, на есен  се одржа петтиот по ред Меѓународен турнир во фудбал кој го организира нашиот клуб. Овој одлично организиран масовен меѓународен „Кул Куп-2019“  се играше […]
07/13/2020

Сребрен и бронзен медал за генер.2007 на ФК Кул во сезоната 2019/20

Во следниов текст ќе направиме кратка ретроспектива на натпреварувачката сезона 2019/20 за генерацијата 2007 на ФК Кул. Како што е познато сезоната не финишираше како што […]