Уредник ФК Кул

07/04/2020

(ФОТО) Голманско загревање со Андреј Ројчинов и Мартин Цветковски

Андреј Ројчинов (2003) и Мартин Цветковски (2004) се дел од нашиот клуб. Тие се задолжени д аго чуваат својот гол, работа која воопшто не е лесна. […]
07/03/2020

Прославата на јубилејот, 10 години ФК КУЛ (Фотогалерија)

Јубилеите се моменти кога се сумира постигнатото, се прославува успешната приказна. Таква прослава пред три години организираше нашиот клуб, по повод 10 години постоење. Визијата и […]
07/03/2020

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Генерациите 2003 и 2004 после подолга пауза го почуствуваа теренот, нашите надежи се вратија на тренинг

Генерациите 2003 и 2004 на ФК Кул под водство на Един Нурединовски започнаа со тренинзи и подготовки за новата натпреварувачка сезона. После пауза од четири месеци […]
07/03/2020

Поранешен репрезентативен голман го засилува стручниот тим на нашиот клуб, Един Нурединоски ќе биде тренер на кадетите

Задоволство е да соопштиме дека дел од стручниот штаб на нашата фудбалска школа во новата сезона ќе биде и Един Нурединоски. Се работи за поранешен голман […]