Уредник ФК Кул

06/19/2020

Ретроспектива на сезоната 2018/19 во детската лига, две генерации на ФК Кул се закитија со медали на завршниот турнир

Натпреварувачката сезона 2019/20 во детската фудбалска лига не го дочека својот крај. Пандемијата со корона вирусот ги спречи дечињата да ги искажат своите квалитети до крај […]
06/19/2020

Помладите петлиња дебитираа во регионалната-скопска лига, Тео Давковски беше најдобар стрелец

Генерацијата 2006 на ФК Кул ја имаше својата дебитантска сезона во рамките на регионалната-скопска лига. Нашите помали петлиња одиграа само 14 натпревари, колку што дозволи ситуацијата. […]
06/18/2020

Александар Богданоски се покажа како најдобар стрелец на својата екипа, во лигата на повозрасните петлиња

Генерацијата 2005 на ФК Кул одигра само 13 натпревари сезонава во рамките на регионалната-скопска лига. Причината за прекин на сезоната е добра позната, па истата ќе […]
06/18/2020

Никола Николов: Научив многу работи во Кул, мојата цел е да станам репрезентативец на Македонија и да бидам мотивација за следните генерации на млади фудбалери

Нашата фудбалска школа во иднина ќе има професионално и постојано ажурирање на веб сајтот, што беше неопходно за клубот. Сите актуелности поврзани со клубот ќе можете […]