Уредник ФК Кул

03/08/2023

Без бодови за младинците од натпреварот со Работнички

Младинците го загубија заостанатиот натпревар од 11.коло против екипата на Работнички. Натпреварот кој денес се одигра на Цементарница заврши во корист на гостинската екипа која славеше […]
03/08/2023

„Падна“ Работнички, кадетите го добија одложениот натпревар и избија на 4.место на табелата

Денес на Цементарница, на натпревар од заостанатото 11.првенствено коло, кадетите на Кул беа подобри од екипата на Работнички. Избраниците на Драган Стефановски-Гаге славеа со резултат 3:1, […]
03/06/2023

Преглед на првото пролетно коло во младинските лиги

Со натпреварите против екипата на Вардар, стартуваше пролетниот дел од сезоната во младинската Супер Лига за нашиот клуб. На четири одиграни натпревари со овој противник освоивме […]
03/05/2023

Пионерските екипи ги одиграа натпреварите со Вардар

Двете пионерски екипи денес во рамките на 12.коло, првото пролетно за овие генерации, гостуваа кај тимот на ФК Вардар. На дуелите кои се одиграа во Пржино […]