Уредник ФК Кул

10/06/2020

(ФОТО) ФК КУЛ генерација 2010 триумфално во гости кај Работнички

Викендов, ФК КУЛ генерација 2010 гостуваше кај тимот на ФК Работнички во Градски Парк. Од мечот на кој  дојдовме до победа со резултат 6:2 (4:1),  извештај […]
10/06/2020

(Фотогалерија) Генерација 2012 на ФК КУЛ подобра од екипата на Еуроспорт

Генерацијата 2012 на ФК КУЛ оствари победа на пријателскиот натпревар против екипата на Еуроспорт ( Куманово). На дуелот кој се одигра на теренот „Арена Кул“, славеа […]
10/05/2020

(Фотогалерија) Генерациите 2007 и 2009 одиграа пријателски дуели со Еуроспорт

ФК КУЛ викендов со две генерации гостуваше во Куманово кај екипата на Еуроспорт. Момците на Нешовски одиграа две интересни средби. Генерацијата 2009 дојде до победа (види),  […]
10/05/2020

Фотогалерија од натпреварите на генерациите 2003 и 2004 против екипата на Њу Старс

Изминатиов викенд активни со контролни натпревари беа пионерите и кадетите, кои за противник го имаа тимот на Њу Старс. Истите се одиграа на теренот „Локомотива“ и […]