Уредник ФК Кул

06/05/2022

Генерацијата 2009 на КУЛ се вицешампиони на Македонија, пеналите среќни за Грозданоски

Генерацијата 2009 на Кул се вицешампиони на Македонија, откако денес на завршниот турнир во Детската Лига на ФФМ го освоија 2.место. Во големото финале нашиот тим […]
06/05/2022

Пионерите на Кул и Раднички Ниш одиграа со нерешен резултат

Пионерите на Кул одиграа со нерешен резултат 2:2, на контролниот натпревар против екипата на Раднички Ниш. КУЛ: Јордан Јосифов, Марко Мицевски, Дарио Методиевски, Лулзим Амети, Бојан […]
06/04/2022

Минимален пораз за ФК КУЛ генерација 2008 во Скопската Регионална лига

Денес на стадионот „Цементарница“ во рамки на 10.коло од регионалната лига, ФК КУЛ беше домаќин на ФК Куманово Милано. На ова средба гостинот дојде до бодовите […]
06/03/2022

Екипата на Милано е наш противник во 10.коло на Регионалната Скопска Лига

Во сабота (04.06), во рамките на 10.коло од Регионалната Скопска Лига, генерациите 2007 и 2008 се домаќини на екипата на Милано 2010 од Куманово. Натпреварите во […]