Уредник ФК Кул

08/13/2021

Првиот тим на Караорман подобар од нашите младинци

Младинците на Кул го имаа првиот пријателски натпревар на подготовките во Струга. Вечерва одигравме силен тест со првиот тим на Караорман. Противник стигна до победа со […]
08/13/2021

Помладите пионери победија, пионерите одиграа без голови, на пријателските натпревари со Струга ТЛ

Четири наши генерации се наоѓаат на подготовки во Струга, а денес ги имаа и своите први контролни натпревари. По едно полувреме со екипата на Струга Трим […]
08/13/2021

Победнички старт за кадетите на подготовките во Струга

Нашите кадети утрово го одиграа својот прв пријателски натпревар на подготовките во Струга. Момците на Един Нурединоски за противник ја имаа екипата на Струга Трим Лум, […]
08/11/2021

Четири генерации на КУЛ заминуваат на подготовки во Струга

Екипите кои во новата сезона ќе се натпреваруваат во најквалитетната Супер лига, во четврток (12.август) заминуваат за Струга, каде ќе одработат седум дневни подготовки. Се работи […]