Уредник ФК Кул

03/28/2022

Преглед на резултатите од 16.коло, КУЛ освои 9 бодови на натпреварите со Њу Старс

Нашиот клуб имаше успешно коло откако успеа да освои 9 од максималните 12 бодови, на натпреварите од 16.коло против екипата на Њу Старс. Кул триумфираше на […]
03/27/2022

Младинците убедливи со Њу Старс, висока победа за момците на Стефановски

Денес, младинската екипа на ФК КУЛ, беше домаќин на екипата на ФК Њу Старс на првенствен суперлигашки натпревар. Нашите момци на дуелот одигран на стадионот „Цементарница“ […]
03/27/2022

Кадетите „класично“ на Цементарница, нова победа за КУЛ во лигата

Кадетите на ФК КУЛ, денес беа домаќини на Њу Старс на првенствен суперлигашки натпревар. Нашите момци на дуелот одигран на стадионот „Цементарница“ впишаа победа со резултат […]
03/26/2022

Висока победа за женската сениорска екипа на гостувањето кај Победа Валандово

Женската сениорска екипа на Кул стигна до нова победа, во рамките на втората фудбалска лига. Денес нашите девојки во рамките на 9.коло гостуваа кај екипата на […]