Уредник ФК Кул

10/03/2020

Победа за ЖФК КУЛ на пријателскиот натпревар против ЖФК Фудбал Старс

Вечерва на теренот „Арена Кул“ во населбата Кисела Вода, пријателски натпревар одиграа женските екипи на Кул и Фудбал Старс од Кочани. Одличен натпревар прикажаа и двете […]
10/03/2020

Пионерите и кадетите поразени на пријателските натпревари со Њу Старс

Денес на теренот „Локомотива“ пријателски натпревари против екипата на Њу Старс одиграа пионерите и кадетите на ФК Кул. На двата натпревари доживеавме порази, иако не бевме […]
10/03/2020

Продолжува серијата победи на контролните натпревари за помладите пионери

Помладите пионери на ФК Кул ја продолжија серијата на победи на контролните натпревари. Утрово на теренот „Локомотива“ избраниците на Саше Божиноски беа подобри од екипата на […]
10/03/2020

Генерациите 2009 и 2011 стигнаа до победи на натпреварите против екипите на Еуроспорт и Лепенец

Во текот на денешниот ден активни со контролни натпревари беа генерациите 2009 и 2011 на ФК Кул. Повозрасните гостуваа во Куманово каде одиграа дуел со екипата […]